statisztikák

» választási adatok  
 
1990 1992 1996 2000 2004
pártnévkereső  
     
 
további statisztikák

» A 2002-es népszámlálás iskolai végzettség, foglalkozás és nemzetiség szerinti községsoros adatai (150 település)
» Alegerile generale din România (1990-2004)
» Az 1992-es népszámlálás nemzetiség és gazdasági aktivitás szerinti községsoros adatai (148 település)
» Erdély etnikai és felekezeti adatai a népszámlálási adatok alapján, 1852–2011
» Erdély etnikai és felekezeti statisztikája (1850-1992)
» Erdély etnikai és felekezeti statisztikája, 1850-2002.
» Recensământ 2002
» Romániai helyhatósági választások (2000-2004)
» Romániai parlamenti választások (1990-2004)




 

1996 - parlamenti választások: képviselőház

Dátum: 1996. november 3.
Választópolgárok száma: 17.218.654
Részvételi arány: 76,01%
Leadott szavazatok száma: 13.088.388
Érvényes szavazatok száma: 12.238.746

PártSzavazatok
száma
Szavazatok
aránya(%)
Helyek
száma
Helyek
aránya(%)
Helyek
aránya2(%)**
CDR1 369232130,1712235,5737,2
PDSR2 263386021,529126,5327,74
USD3 158223112,935315,4516,16
RMDSZ/UDMR8126286,64257,297,62
PRM5464304,46195,545,79
PUNR5333484,36185,255,49
PS2803642,29000
PSM2625632,15000
Indep2488252,03000
PSMR2123031,73000
ANL (PAC,PL93)4 1924951,57000
PPR1756761,44000
UNC1060690,87000
PNT1028310,84000
ANLE964120,79000
PR821950,6710,290
Uromi710200,58000
PNDC693800,57000
PNA563870,46000
PMR500110,41000
PNR336720,28000
PLR295760,24000
PCER275440,23000
PR-OD256200,21000
FDGR238880,210,290
PFNDP210600,17000
UDC196930,16000
PPP178410,15000
PR171900,14000
PPSR167620,14000
RMSZP/PMLDR143330,12000
FCER127460,110,290
PP-PSD119900,100
CRLR119020,110,290
UAR115430,0910,290
CIR-Socola114540,0910,290
PLC103450,08000
AItR98330,08000
PSR91030,07000
UCAR87220,0710,290
UER84630,0710,290
PRR- Ion Mihalache77510,06000
PRRO73400,06000
UUR71650,0610,290
UDSerbCrR68510,0610,290
UDSCR65310,0510,290
UDTTMR63190,0510,290
BRATSVO53590,0410,290
CERR52270,04000
UDTR43260,0410,290
UDUR41320,03000
UBBR41150,03000
SZFF/FTSEC21420,02000
UPR-Dom Polski18420,0210,290
FIR17110,01000
UER-Prahova15090,01000
PSoD13520,01000
CI-Galati7910,01000
CI-Pitesti6950,01000
UGAEHR6460,01000
UR - Constanta6400,01000
UCR4860000
ASCR4390000
CI-Prahova4370000
FIR-CIOvidius3110000

1ANL = a PAC (Partidul Aliantei Civice) és a PL93 (Partidul Liberal 93, a PNL-bol kivált párt) választási szövetsége

2PDSR = volt FDSN (az 1992es választásokon)

3USD = a PD (Partidul Democrat, volt FSN az 1992-es választásokon), PSDR (Partidul Social Democrat Roman, a CDR tagja 1992-ben) választási szövetsége. A PD 43, a PSDR 10 helyett kapott a képviseloházban.

4CDR = a PNTCD (Partidul National Taranesc Crestin Democrat), a PNL (Partidul National Liberal), a PNL-CD (Partidul National Liberal Conventia Democrata), a PAR (Partidul Alternativa Romaniei), PER (Partidul Ecologist Roman) és a FER (Federatia Ecologista din Romania) választási szövetsége. Ezek a pártok 83, 25, 5, 3, 5 illetve 1 mandátumot szereztek a képviseloházban.

**A párt által nyert képviselőházi helyek aránya , viszonyítva a helyek számához, a kisebbségek képviselőinek biztosított helyek kivételével.


 
   

(c) Erdélyi Magyar Adatbank 1999-2017
Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelmi záradék